A Ty jaka jesteś?

 Dzień Kobiet. Przez jedne przeklinany, przez inne uwielbiany. Ja lubię nie tylko ze względu na piękne kwiaty, którymi jestem rozpieszczana. Lubię go za to, że tego dnia my kobiety potrafimy poczuć się wyjątkowo…

Jeżeli 8 marca dostajemy zewsząd potwierdzenie swojej wyjątkowości czemu już następnego dnia dajemy się znów wciągnąć w otchłań beznadziei. Czemu tak mało z nas bezgranicznie wierzy w swoją MOC ? 8 marca potrafimy poczuć się pięknie, widzimy inną siebie w lustrze, dostrzegamy błysk uznania w oku męża. To piękno,  ten błysk jest na co dzień, tylko tej wiary jakby mniej.

Są takie momenty kiedy dostajemy mega POWERA, super MOC. I gdyby tak mogły one trwać i trwać góry byśmy przenosiły.

One mogą trwać! Wystarczy żebyśmy w to uwierzyły i wzięły swój los w swoje ręce!

Jakiś czas temu brałam udział w wyjątkowych warsztatach ( pisałam Wam o tym TUTAJ). Usłyszałam wtedy coś, co zapadło mi w pamięć i kuje mnie każdego dnia, przypominając o sobie.

” Zmień swoje marzenie w cel” – powiedziała Basia z Fundacji Tętniące Życiem.

Wróciłam stamtąd i tak pomalutku, małymi kroczkami podążam za swoimi marzeniami , tfuuu celami ! Realizuje je i wierzę, że ich osiągnięcie jest tylko kwestią czasu. Zmieniłam spojrzenie na to co chcę osiągnąć. Przestał to być punkt na mapie marzeń, stał się realnym, nazwanym celem. Wychodząc z takiego założenia przestałam bujać w obłokach i snuć nierealne plany. Konsekwentnie, kreatywnie wypisuję kolejne etapy swojego celu i z dumą dodaję je do folderu DONE.

Usłyszałam coś jeszcze: ” jak zbliżysz się do ściany, której nie da się przebić nie załamuj się, zrób krok do tyłu i sprawdź czy nie pomyliłaś drogi”. Nikt z nas nie jest nieomylny, nie wszystko da się zrobić od razu. Niektóre drogi oddalają nas od celu i choć czasem wydaje nam się, że zrobiliśmy coś najlepiej jak się dało tak nie jest. Nie należy być zbyt zachłannym i butnym! Trzeba czasami przystanąć i przeanalizować obraną drogę, aby w porę móc z niej zawrócić jeśli okaże się ślepym zaułkiem.

Każda porażka jest ziarnem przyszłego sukcesu – tak, to też uświadomiły mi dziewczyny z Fundacji. Przegrywa tylko ten, kto nic nie robi! Choć czasem tak cholernie nam zależy. Choć czasem poświęcimy czemuś mnóstwo pracy, nie mamy sobie nic o zarzucenia- nie udaje się. Miałam tak nie raz, Ty pewnie też. Dołujące nie? Można się załamać. Ano można! Ale można inaczej, można wziąć lekcje z tego co się stało. Następnym razem zrobić lepiej, albo po prostu inaczej. Warto też uświadomić sobie, że nie wszystko zależy od nas i czasem nawet najlepiej wykonana robota skończy się fiaskiem, bo tak czasem po prostu jest. Nie zmienia to faktu, że dokonałyśmy czegoś, zrobiłyśmy krok naprzód, nauczyłyśmy się czegoś nowego. Ten cały zbierany bagaż doświadczeń i nowych umiejętności zostaje  w nas i przyda się. Może nie jutro, może nie za tydzień, ale kiedyś zrozumiemy, wyciągniemy wnioski. Nie każde nasze działanie musi odnieść zamierzony cel. Ale jak spojrzymy na nie odpowiednio zawsze wyciągniemy coś dla siebie :)

Dziś jest poniedziałek. Fajny, słoneczny dzień. Twój dzień. Zastanów się czy nie chciałabyś czegoś zmienić. I zmień to. Potrafisz!

 

Ja w różowych okularach okiem Zabawna Fotobudka.

ZAPRASZAM DO MNIE NA FACEBOOK I INSTAGRAM

 

 • http://webska.me Webska

  wielu rzeczy nie umiem jeszcze zmienić, z wieloma jeszcze walczę, ale te kroki, które udało mi się postawić mimo wielu obaw udowadniają mi, że warto. Ty też nigdy nie zaracaj FARCIARO :D

  • http://mamawbiegu.pl/ Mama w biegu pl

   A wydaje się, że Ty tak bez obaw wszystko robisz! Jesteś skazana na sukces więc zmiana reszty i wygrana w podjętej walce to tylko kolejny level, który jest w Twoim zasięgu.A i FART czasem się trafi! Trzeba go chwytać i wyciskać do granic możliwości jak cytrynę :) :* A jak się dodatkowo ma w swoim świecie tak webskie i dobrze życzące, to czegóż więcej chcieć?

   • http://webska.me Webska

    mówiłam Ci już kiedyś, że Cię kocham :D

    • http://mamawbiegu.pl/ Mama w biegu pl

     pisz do mnie jeszcze ;)

 • http://tosinkowo.pl/ Tosinkowo

  A wiesz, że dla mnie właśnie Ty jesteś takim idealnym przykładem świetnej, spełnionej i zadowolonej z siebie kobiety? Widać, że masz moc. ♥

  • http://mamawbiegu.pl/ Mama w biegu pl

   :* A wiesz, że coraz mocniej w to wierzę ! Ten rok był wyjątkowy, był mój! A to dopiero początek. <3

   • http://tosinkowo.pl/ Tosinkowo

    Tak – to dopiero początek! :*