Chłopiec czy dziewczynka?

Pamiętasz jak chwaliłaś się ciążą?

Pamiętasz jakie były pierwsze słowa rozmówcy, te zaraz po „gratuluję” ?

U mnie najczęściej było to : ” Chłopiec czy dziewczynka?”.

Mówi się, że płeć nie ma znaczenia, byle by było zdrowe. Zgadzam się płeć nie jest najważniejsza, ale jest ważna! Mówię to ja, matka dwóch synów, która przy drugiej ciąży otrzymywała słowa pocieszenia od każdego, kto usłyszał, że drugi TEŻ będzie chłopak.

Oczywiście wkurzałam się bardzo! Ja naprawdę cieszyłam się, że będę mamą dwóch synów. Nie ukrywałam też przed nikim, że więcej dzieci nie planuję. Czy teraz nie żałuję, że nie mam córki?

Szczerze?

Sama nie wiem!

Zawsze miałam taki plan: mieć dwójkę dzieci, pierwszego syna. Płeć drugiego dziecka była mi totalnie obojętna. Może to dziwne, ale tak było. Gdy zaszłam w drugą ciążę, mając już w domu jednego ślicznego chłopczyka, chciałam mieć drugiego, bo syneczki są naprawdę fajne ;) Udzieliła mi się jednak „presja otoczenia” i gdy lekarz powiedział, że w moim brzuszku mieszka drugi syn poczułam lekkie ukłucie.

Ukłucie trwało jednak małachwilkę… Od tego momentu wyrzuciłam z głowy wszelkie społeczne oczekiwania, że małżeństwo powinno mieć parkę, i byłam przeszczęśliwą mamą dwóch chłopców. Nigdy nie spoglądam tęskno w stronę ślicznych, różowych dziewczynek. Ale..

Ale, dziś zadziało się coś, co dało mi do myślenia, czy oby na pewno nie chciałabym mieć córeczki .

Dziś po raz pierwszy obcięłam mojego prawie dwuletniego Marcela. Dotychczas broniłam się przed tym, choć sama zdawałam sobie sprawę, że ma takie siano na głowie, że trzeba by pozbyć się tych pierwszych omechniołków.  Wiecie jakie są te pierwsze włoski dziecka…

Często łapałam się na tym, że czeszę, układam, głaszczę kosmyki jego długich włosów. Może jakaś część mnie tęskni za małą księżniczką?

Bardzo przeżyłam to pierwsze ciachanie. Powiedziałam nawet fryzjerowi żeby ciął szybko póki się nie rozmyśliłam. I kazałam obciąć krótko, bo to chyba jego jedyne obcinanie na najbliższe kilka lat! Pan patrzył na mnie troszkę jak na wariatkę. Nie dziwię się, zachowywałam się ciut dziwnie ;)

Spokojne siedzenie na fotelu fryzjerskim nie jest ulubioną czynnością Marcela, ryczał prawie tak głośno jak moja dusza ;)

pierwsze cięcie

Cóż, chyba mam z tym problem! Od dziś zapuszczam od nowa jego złote kędziorki!

A córeczki nadal nie planuję, to że czasem tęsknie za damskimi zabawami to nic niepokojącego . Ja chyba jednak mimo wszystko wolę resoraki!

Ciekawa jestem czy Ty wpisałaś się w ulubiony schemat Polaków : Mama+Tata+Syn+Córka.

A może Tobie też się nie udało jak mnie ;P
Spotkałaś się kiedyś z pełnymi współczucia komentarzami jako matka synów/ córek?
U mnie najlepszy był sąsiad, który tydzień po drugim porodzie dopytywał kiedy córeczka? Hipokryta – ojciec trzech synów ;)

Płeć dziecka miała dla Ciebie znaczenie?

Chętnie poznam Twoją opinię w komentarzu.

 

ZAPRASZAM DO MNIE NA FACEBOOK I INSTAGRAM

 

 

 • http://www.monific.pl Monific.pl

  Zobaczymy jak będzie :) na razie na pokładzie mama + tata + syn
  Szczerze mówiąc sama nie wiem czy chciałabym córeczkę. Z chłopcem już wszystko „poznane”, samochodów starczy dla dwójki :)

  • http://mamawbiegu.pl/ Mama w biegu pl

   Też miałam takie rozkminki, że syna już umiem „obsługiwać ” :)

 • http://beemammy.blogspot.com BeeMammy

  Mam dwoch chlopcow i podobnie spotkalam sie z presja ze powinna byc dziewczynka. W dodatku najbardziej za kazdym z reszta razem byla rodzina meza, bo tam bylo trzech chlopcow. Mialam tak samo ze pierwszy mial byc chlopiec a jak juz bylam w drugiej ciazyvto chyba wlasnie z przekory nakrecilam sie ze wole chlopca i jak na pierwszym usg lekarz powiedzial ze wyglada na dziewczynke raz ze mu nie uwierzylam bo czulam inaczej a dwa ze bylam rozczarowana. Wcale nie mam pragnienia dziewczynki, starcza mi moje chlopaki.

  • http://mamawbiegu.pl/ Mama w biegu pl

   Najważniejsze, że Ty jesteś szczęśliwa ze swoimi facetami :) Rozumiem Cię, też tak mam. A ludzie komentują zawsze, jedyne co to mieć głęboko w…

 • https://uszytedlaberbecia.wordpress.com/ Mama Berbecia

  Właśnie jestem w drugiej ciąży i to TEŻ chłopak. Przyznać musze szczerze, że przeszła mnie myśl, że fajnie jakby to była dziewczynka, no ale to nie płeć jest najważniejsza. Jednak całe otoczenie na informacje o płci drugiego dziecka „wspierało” mnie słowami : nic się nie martw, do trzech razy sztuka” :) pozdrawiam :)

  • http://mamawbiegu.pl/ Mama w biegu pl

   Heh, u mnie było podobnie.

 • Iwona Poreda

  Jestem w tym polskim schemacie Tata+Mama+Córka + Syn. I szczerze jestem dumna z tego, że nam się udało ;) ale ponad płeć ważne dla mnie było zdrowie dzieci !

  • http://mamawbiegu.pl/ Mama w biegu pl

   Dokładnie! Zdrowe dzieci, to jest priorytet :) Jakbyś miała dwie córy, albo dwóch synów też byś byłą szczęśliwą mamą :)

   • Iwona Poreda

    W to nie wątpię, na pewno byłaby szczęśliwa tak samo jak teraz jestem :)