Domowy syrop na przeziębienie.

Choroby, infekcje, wirusy i inne nielubieniusy zaatakowały mój dom. Kornel już OK, Marcelowi przechodzi, tylko ja jakoś nie mogę się wygrzebać…

Zaczęłam się zastanawiać czemu jestem najsłabszym ogniwem. No i wyszło szydło z worka. Znam fajne domowe sposoby walki z przeziębieniem, robię cudne specyfiki wzmacniające odporność, podaję je regularnie dzieciom, ale nie stosuje ich u siebie… Taka dziwna jestem. A one muszą działać, skoro dzieci chorowały zdecydowanie krócej i mniej intensywnie niż ja!!!

Od dziś publicznie obiecuję zmiany, a Wam zdradzę kolejny fajny przepis na syrop walczący z przeziębieniem.

Składniki:

  • miód prawdziwy
  • cytryna
  • imbir

Wykonanie:

DOMOWY SYROP NA PRZEZIĘBIENIE SKŁADNIKI

Cytrynę i imbir kroimy w plasterki, pamiętajcie aby cytryny moczyć 3 minuty w sodzie oczyszczonej ( na litr wody 1 czubata łyżka) i dokładnie umyć – w ten sposób pozbywamy się świństw znajdujących się w skórce . Na dnie słoika układamy warstwę cytryny, zalewamy miodem następnie kładziemy imbir i zalewamy miodem. Powtarzamy kilkukrotnie aż do zapełnienia 3/4 słoiczka. Resztę słoika wypełniamy samym miodem .DOMOWY SYROP NA PRZEZIEBIENIE GOTOWY

Odstawiamy na kilka godzin i mamy gotowy syrop, który może stać około 2 miesięcy. Pijemy 3-4 łyżeczki dziennie. Można również słodzić nim napoje, a cytrynę wykorzystać do herbaty. Pamiętajcie jedynie aby nie dodawać miodu do gorących napojów, traci wtedy wiele ze swoich cudowności.

Zrobiłam jako syrop, a teraz na stałe zamieszkał na blacie, obok słoiczka a herbatą. To jaki smak dodaje zimowej herbatce, to je bajka ;)

Pyszny, naturalny i zdrowy.

Na zdrowie Kochani.

A kaszel wyczeczycie –> DOMOWYM SYROPEM NA KASZEL<–

Oczywiście najlepiej byłoby nie dopuścić do choroby :)
Na pomoc przyjść Wam może –> DOMOWY SYROP ROZGRZEWAJĄCY<–

Chcesz być na bieżąco z moimi prozdrowotnymi przepisami

–> ZAPRASZAM NA  MÓJ FACEBOOK<–

A może masz swój tajemny przepis? Nie bądź sknera, podziel się z Nami w komentarzu ;)