Jak dojechać z Łodzi do Modlina.

Może komuś przyda się ta informacja, może ktoś nie wie, tak ja nie wiedziałam…Tanie latanie jest fajne! I o ile czasem zdarzy się jakiś okazyjny lot z Łodzi, o tyle z Modlina dużo częściej można wyhaczyć lot za kilkadziesiąt złotych. Trzeba się tam jeszcze jakoś sprawnie dostać i nie wydać na to więcej niż na bilet lotniczy!

Moim okryciem, którym chcę się z Wami podzielić jest Modlin Bus.

Niestety o jego istnieniu dowiedziałam się tydzień przed planowaną  podróżą, kiedy  ceny biletów z Łodzi do Modlina wynosiły 44 zł w jedną stroną, czyli o 5 zł mniej niż bilet do Mediolanu :P ( ale bilety kupione z wyprzedzeniem zaczynają się już od 9 zł).
Nadal była to najtańsza opcja dostania się na podwarszawskie lotnisko. Poszperałam w necie, poszusowałam po ich FP na Facebooku i dowiedziałam się, że często organizują promocje i jeśli nie ma już dostępnych tańszych biletów ( 44 zł to najwyższa cena biletu Modlin<–> Łódź , w tej cenie kupisz również bilet u kierowcy bezpośrednio przed odjazdem ) warto poczekać na promocję.

Faktycznie, nie kłamali! Pięć dni przed moim wyjazdem pojawiła się promocja -25% na wszystkie bilety na styczeń 2016 r. Dzięki promocji cena zmniejszyła się do 33 zł. Postanowiłam nie kupować na ostatnią chwilę u kierowcy, ryzykując brak miejsc.

Pociągiem wyszło by drożej, a dodatkowo musiałabym się dwa razy przesiadać.

Autobus odjeżdża z Dworca Autobusowego Łódź Kaliska 5 razy na dobę. Jedzie około 3 godzin i ma 3 przystanki.

 • Pierwszy na Okęciu ( dojedziesz tam w ok.  2 godziny).
 • Drugi przy Pałacu Kultury ( dojedziesz tam w ok. 2,5  godziny).
 • Trzeci na lotnisku Warszawa Modlin, przed samym wejściem do terminalu ( dojedziesz tam w ok. 3 godziny).

W zależności od obłożenia połączeń kursują autobusy lub busiki. Do Modlina jechałam autobusem. Nie był wypchany. Kilka osób wysiadło na Okęciu. Autobus wypełnił się po brzegi dopiero przy Pałacu Kultury. Autobusy są wypasione. Posiadają działające Wi-Fi, monitory do korzystania  z internetu na każdym siedzeniu i toaletę.

modlin


 

Wracam busem. Był wygodny, ale jak to busik nie posiadał toalety i netu ( nie wiem jak z Wi-Fi – byłam wykończona, nie sprawdzałam). Z powrotem trochę ryzykowałam, bo mój samolot lądował o 23:15, a bus odjeżdżał o 23:30. Na szczęście lotnisko jest małe,a o tej porze byliśmy jednymi podróżującymi, no i nie mieliśmy opóźnienia. Poza tym przystanek jest tuż przed terminalem !Dostępne były jeszcze bilety u kierowcy, jak już wspomniałam w stałej cenie 44 zł.

Tak jak wspomniałam od wylotu do odjazdu busa miałam jedynie 15 minut. Oczywiście bałam się, że nie zdążę. Miałam jedynie bagaż podręczny i to lotnisko jest dość małe, więc na luzaku zdążyłam :) Ba, zdążyła również Pani, która miała bagaż podstawowy i musiała na niego chwilę poczekać. Ale jeśli spóźni się na swój kurs,  jest podobno możliwość skorzystania z kolejnego połączenia bez dopłaty – nie sprawdzałam, więc w 100% nie potwierdzę, to jedynie informacje znalezione w internecie :)

ModlinBus kursuje z kilku miast : Łódź, Włocławek, Płock, Warszawa.

Zdecydowanie to najkorzystniejsza opcja dojazdu zarówno na Okęcie, jak i do Modlina.
Droga do Modlina trochę na około, bo najpierw zahaczają o Okęcie, ale bez przesiadek i wygodnie :)

ZAPRASZAM DO MNIE NA FACEBOOK I INSTAGRAM

 

grafika z Łodzi do Modlina pochodzi z : www.modlinairport.pl
 • http://mamwyjechane.pl Dawid

  Jechałem Modlin Busem na Okęcie i też polecam. Dowiedziałem się o takiej możliwości w ostatniej chwili, bo wcześniej, sugerując się nazwą, myślałem, że jeździ on tylko do Modlina.

  • http://mamawbiegu.pl/ Mama w biegu pl

   Teraz polecasz? Trzeba było mi polecać w październiku :) Miałabym bilety za 9 zł !

 • Lukasz

  To trochę poźno Pani to znalazła. Modlinbus bardzo dobrze sprawdza się szczególnie na poranne loty. Wyjazdy z Łodzi są o bardzo dobrej godzinie. Polecam portal fly4free.pl mlecznepodroze czy loter. Tam zawsze są informacje o tanich okazjach. 44 zł to już najdroższy bilet,warto sprawdzać fanpage stron. Pozdrawiam.

  • http://mamawbiegu.pl/ Mama w biegu pl

   No właśnie, strasznie późno! Strasznie dawno latałam z Wawy i nie śledziłam ” rynku” ;) Na szczęście jak już się dowiedziałam o istnieniu ModlinBusa, ten tydzień przed wylotem , udało mi na ich fanpagu natrafić na info o promocji i kupiłam po 33 zł. Właśnie dlatego napisałam ten post, po a nuż ktoś nie wie jak ja :) Loter i fly4free.pl znam, ale o mlecznych podróżach nie słyszałam… Muszę oblookać :)

   • Lukasz

    A jeszcze bardziej polecam śledzić forum fly4free ;)

    • http://mamawbiegu.pl/ Mama w biegu pl

     Dzięki! Nie omieszkam :)

 • marcin

  Przydany wpis ;) Loty z modlina są w naprawdę okazyjnych cenach, a latać i zwiedzać warto! podróżujemy często ze znajomymi i ostatnio zaczęliśmy korzystać z transportmodlin.com – bardzo korzystnie wychodzi transport na i z lotniska, może się przyda ta informacja. Pozdrawiam! ;)

  • Marta

   Dzięki :) każda informacja przydatna. A z Modlina naprawdę można wyhaczyć perełki, wiadomo to już nie te promocje co kiedyś ale ;)