#Jestem SOBĄ

Jadąc na Mazury bardzo mocno zastanawiałam się co dopisać po słowie #jestem…

Poza podstawowymi #JestemMamą #JestemŻoną nasuwały się dużo mnie optymistyczne określenia, które towarzyszyły mi tej jesieni. #JestemNiezadowolona #JestemNiespełniona #JestemAleNieWPełni.

Zabiorę Was w niezwykłe miejsce. Do środka nas, matek i niematek. Do wnętrza kobiet, które z pozoru wiodą idealne życie. Jedna pracuje na świetnym stanowisku i odnosi mega sukcesy. Druga spełnia się w domu, będąc najbardziej oddaną matką świata. Trzecia, to popularna blogerka z wieloma fanami. Jeszcze inna łączy ze sobą rolę bizneswomen i oddanej matki. Z pozoru każda na co dzień pierdzi pachnącymi bańkami z tęczy w swym pięknym domu pod dach, którego nigdy nie zaglądają kłopoty.

Spotkałam 26 niezwykłych kobiet. Pięknych, spełnionych, no nic tylko zazdrościć!

15

Powoli każda z nas odkrywała kawałek siebie. Mniejszy, większy, każda taki jaki chciała, potrafiła, potrzebowała pokazać światu.

Z każdym wypowiedzianym i usłyszanym słowem zdawałam sobie sprawę jak bardzo jesteśmy do siebie podobne. To, że z pozoru życie innych wydaje się idyllą nie znaczy nic! Za każdym człowiekiem stoi jakaś historia. Każda z nas zbudowana jest z wielu przeżyć, nie zawsze tych dobrych. Całe nasze życie to porządkowanie tych składowych. Niestety w pędzie codzienności nie dajemy sobie prawa i czasu na pochylenie się nad swoją historią. Próbujemy na każdym kroku grać bohaterkę, która z wszystkim sobie poradzi. Przecież te inne z pozoru idealne mamy dają radę, to i ja muszę!

Gówno prawda! Nie musisz! Nie musisz się poświęcać, rezygnować z siebie, gnać, udowadniać, zatracać siebie. Możesz płakać, krzyczeć, nie godzić się na rezygnację z potrzeb. Musisz czasem zwolnić, dać sobie prawo do słabości, do szczęścia, do dbania o swoje potrzeby!

Nie patrz na innych, nie oceniaj, nie zazdrość, nie wmawiaj sobie, że znaczysz choć odrobinę mniej niż inni. Sama tworzysz swoją historię i to Ty jesteś jej główną bohaterką. Dbaj o nią, bo to najważniejsza postać wokół, której tworzy się reszta historii.

Kolejny raz w życiu przeżyłam emocjonalny armagedon. Los złapał mnie za pysk, rzucił o podłogę trzaskając w drobny mak obawy, które we mnie spały. Te, które jak demon, każdego dnia podsuwały coraz to nowe wymówki. Te, które szeptały obrzydliwie do ucha, odbierając wiarę w swoją moc.

Wstałam z podłogi, kopnęłam demony w dupę, wyprostowała klatę i ruszyłam w ważną podróż! Na podbój świata!

A wszystko za sprawą jednego spotkania! Jak to możliwe?
Nie wiem czy uda mi się Wam to wytłumaczyć.
Spróbuję…

To wszystko wyglądało tak:

Co to za spotkanie?

Pojechałam na niezwykłe spotkanie Jestem SENSualna organizowane przez niezwykłe kobiety. Ania z bloga Okiem mamy i Basia z Fundacji Tętniące Życiem przy pomocy Roksany Dzwoneczkowa i cudownej Oli, zorganizowały 3 dni pełne emocji i wywlekania duszy.

2 Ania

Spotkałyśmy się w urokliwym Zalesie Mazury Active SPA. Po przekroczeniu bramy hotelu poczułam spokój. Cisza, widok jeziora, piękne wnętrza i niezwykła atmosfera sprzyjają rozkoszowaniu się odpoczynkiem od codzienności. Pyszne, aromatyczne jedzenia pozwala wyrwać się od prozy Matki Polki zawsze na posterunku. Basen, strefa SPA i przecudowne masaże sprawiają, że przez cały rok nie narzekasz na nudę.
Ja dodatkowo zwróciłam uwagę na dwie opcje:
– hotel oferuje rewelacyjne pakiety dla rodzin! Sala zabaw, animatorzy, specjalne programy dla dzieci, zagroda ze zwierzętami i całkowite dostosowanie do najmłodszych wpisują Zalesie na listę miejsc TOTALNIE PRZYJAZNYCH RODZINOM Z DZIEĆMI. Dacie wiarę, że oni nawet mają parking dla wózków??
– druga opcja, która kiełkuje aktualnie w mojej głowie, to wczasy odchudzające. A na nich: ćwiczenia z instruktorami, opieka dietetyka, pełne, zdrowe  wyżywienie, full wypas. To co pokazało mi jak bardzo przemyślane są te „pakiety odchudzające” to fakt, że np. osoby przebywające na takim wyjeździe mają posiłki podawane oddzielnie od reszty. Może powiecie, że to pierdoła, ale sorry, ja grubas, powiem Wam, że mega ważna i przemyślana. Nikt nie torturuje odchudzających się widokiem stosów pysznego jedzenia! Nie trzeba walczyć z pokusą zjedzenia pysznego, ale niezalecenego na diecie sosiku ;)

MCH_4627

Ale wróćmy do spotkania Jestem JENSualna!

W centralnym punkcie byłyśmy my: kobiety! A obok nas, była niezawodna i podążająca za nami coach Basia Jarzyna. To totalnie niezwykła postać. W trudnym momencie swojego życia założyła Fundację Tętniące Życiem, by dzielić się pokładami ciepła, jakie posiada w nadprogramowej ilości. To człowiek, który spojrzeniem złagodzi każdy smutek. Przytuleniem potrafi wlać w Ciebie siłę superbohaterki. To ktoś taki, kto pokazuję Ci jak wiele możesz dostać – dając. Ona na co dzień wielu kobietom daje dostęp do badań, do prawa o dbanie o siebie, daję każdej klucz, którym, przy odrobinie chęci, możemy otworzyć każdą furtkę!

11

10

MCH_5052

MCH_4722

 

Wiecie co jest najśmieszniejsze?
Średnio lubię to całe cołczingowanie ;)
Średnio przemawiają do mnie te motywacyjne gadki!

Basia ma jakąś nadprzyrodzoną moc i ona niesie misję!
Jej warsztatom oddałam się bez reszty. Wyniosłam z nich pokłady takiej mocy i wiary w siebie, że już następnego dnia zapomniałam co to kompleksy i spełniłam swoje marzenie!

 

Każdej kobiecie życzę aby  spotkała się z Basią! Rozpieprzy Was od środka. W końcu będziecie mogły zobaczyć swoje składowe. Te, które gniotą od lat wywalicie bez żalu, a te ważne odkurzycie i położycie na szczycie priorytetów.

Basiu, jestem największa fanką Twojej mocy <3

17

Wróćmy do marzeń!

Od lat stoję przed lustrem i kombinuję jak zasłonić choćby mały fragment nadprogramowej siebie. Co zakryć, co założyć żeby za dużo nie odkryć!

Drugiego dnia czekała na nas kobieca sesja fotograficzna. Zaczęło się od wspólnego szykowania. 26 bab, tona kosmetyków, świetne prezenty  BabyLiss od neo24 , nieocenione rady Stylistki Wizażystki Coach Wizerunku Marzeny Lampasiak.

Odkrywałyśmy swoje piękne uśmiechy, doceniałyśmy błysk w oku, fajne cycki, zgrabne łydki, kształtne tyłki. Nagle okazało się, że każda ma sobie piękno, którego na co dzień, w swoich prywatnych lustrach jakoś nie możemy dostrzec!
Naszą zabawę przy przygotowaniach fajnie uwieczniła Kasia Siwko z Siwko Family.

To był niezwykły dzień zakończony sesją zdjęciową. Mimo świetnego samopoczucia szłam na nią odrobinę onieśmielona. Czułam się świetnie w mojej butelkowej sukience, tak zgrabnie kryła moje kompleksy! Weszłam do pokoju ze słowami:
” W życiu nie rozbiorę się do sesji. jedyne co mogę zdjąć to buty…”
Jestem SENSualna

No i zdjęłam buty!

MCH_6762

A potem, spojrzałam w lustro i pomyślałam
„A w czym ja jestem brzydsza od tych boskich, zgrabnych ciał?
A czemu ja nie mogę dać sobie prawa czuć się piękną w rozmiarze PLUS?”

i tak jakoś poszło ;)

MCH_6787

MCH_6803-Edit

MCH_6838

Patrzę z dumą na moje nieidealnie piękne ciało i uwielbiam te zdjęcia!

Wieczorem pełne emocji, wiary w swoje piękno, w boskich makijażach popędziłyśmy na imprezę!
Czas umilał nam Dj , pokazy „zimnego ognia”, karaoke, wino i babskie rozmowy po godzinach ;)


 

Nie mam pojęcia, w którym momencie dzięki uwielbianej przeze mnie Gosi (Jaśkowe Klimaty), powstał pomysł morsowania.

Pomyślałam sobie wtedy, że nic nie dzieję się bez powodu i bardzo dla mnie znaczącym, podsumowaniem wyjazdu będzie przełamanie strachu. Absolutnie zawsze twierdziłam, że nie wejdę do zimnej wody. I to przy temperaturze bliskiej zeru!

Obmyślając z Gosią ten plan pomyślałam sobie, że jak zrobię to, to będę w stanie zrobić wszystko!
Wlazłam do tej wody! I prawie się poryczałam ze szczęścia! To jest niewyobrażalnie cudowne uczucie złamać największy strach, pokazać swojej głowie, że niemożliwe nie istnieje.

morsy

Bo nie istnieje wiecie?


 

Całe trzy dni wypełnione były magią. Choć nie ociekały samym szczęściem, bo potok łez spłukał z nas utajone lęki, z całą odpowiedzialnością za swoje słowa mogę powiedzieć, że każda z nas ma w sobie moc, piękno i sensualność. Brakuje nam jedynie odwagi by to dostrzec.

Obiecuję Wam publicznie, że jak tylko wygram w TOTKA, rezerwuję całe Zalesie Active SPA, zabieram Basię – najlepszego motywatora świata, Anię – najlepszego fotografa i każdą z Was na Wasze niezapomniane dni pełne kobiecości i piękna!

Możecie zacząć ściskać kciuki za moją wygraną ;)


A ja?

Ja #JestemSOBĄ! I dla nikogo tego nie zmienię! Czasem za głośną, za bardzo pyskatą, totalnie nieidealną, totalnie SOBĄ z całym wywaleniem na to co podoba się  innym!
sobą

 


 

Nie mogę również nie docenić wyjątkowych prezentów, jakimi obsypali nas sponsorzy. To był przemiły akcent w odkrywaniu kobiecej strony siebie! Która z nas nie lubi być obsypywana prezentami?

Firma Neon N Life, producent najsmaczniejszych napojów energetycznych, z naprawdę fajowym składem!
Ja firmie kłaniam się podwójnie. Poza pysznym zapasem energii, dostałam cudowny upominek – BON do perfumerii Douglas, a wraz z nim tytuł najbardziej energetycznej osoby spotkania ;)

9

14

Firma Aquaphor i jej niesamowicie dizajnerskie dzbanki filtrujące.

7

Sklep NEO24,  wraz z partnerem Babyliss Polska, dzięki któremu nasze fryzury na sesji były perfekcyjne!

3

1 Babyliss

Firma Ziołolek (producent Linomagu) pozwoliła nam poznać więcej swoich produktów.

6

Wydawnictwo Moidziadkowie ze swoimi totalnie wyjątkowymi prezentami dla babć i dziadków. Ja jestem przekonana, że nie ma na świecie babci i dziadka, którzy nie rozpłynęliby się od emocji, dzięki książkom i grze, która łączy pokolenia!
Ja już nie mogę się doczekać kiedy chłopaki wręczą te prezenty dziadkom!
To będzie totalny HIT na rynku, wspomnicie moje słowa!

5

13

Pięknie obdarowali nas również:

– Firma Idea’u zadbała o wodę

-Świece Biosensual

– Wydawnictwo Rebis pr

-Firma Alexander

– Firma Liren

-Wydawnictwo Znak


Pamiętajcie, czekam na Was na FACEBOOKU

 

 

 • Gosia

  Marta. Pieknie to odpisałaś a ja dzięki Tobie przelamalam swój lęk. Wchodząc do tej wody wiedziałam, że zapamietam to na dlugo.

 • Magdalena Przybylak

  Marta… Nie wiem czemu- wzruszyłam się czytając ten post. Jest tak pełen emocji, takiej Twojej pozytywnej energii! Piękna, które w sobie odkryłaś! To niesamowite! :) aż Ci zazdraszczam tych wspaniałych 3 dni i od dziś trzymam kciuki za te Twoje szczęśliwe totolotkowe liczby! :)

 • http://poradymamykasi.blogspot.com/ Kasia7212

  super to spotkanie, chętnie sama bym na nie pojechała :) ale chyba nie mam tyle odwagi :/

 • Magdalena Sz L

  ja bym chciała takie spotkanie….
  w zielonej sukni wyglądasz superrrrrrrrrrrrr

 • Edyta

  Wzruszyłam się i naprawdę Ci zazdroszczę tych emocji O jak bardzo chciałabym pojechać na takie trzy dni odkrywania SIEBIE Chyba lepszego prezentu nie mogłabym dostać także trzymam kciuki za Twoja wygraną !

 • Daria Jóźwicka

  Marta, podziwiam Cię za to wszystko co napisałaś. Ja ciągle walczę ze sobą i nie umiem się w tym wszystkim jakoś odnaleźć. Nie mam się komu wygadać zbytnio, bo osoba która miałam za przyjaciółkę wypieka na mnie dupę kiedy przestałam jej być potrzebna. Czuję się jak świnia we własnym ciele, a jednocześnie nie mam motywacji żeby coś zmienić. Mąż.mnie kocha, mam w nim wsparcie ale samoocena równa zeru sprawia, że choć na zewnątrz wydaje się twarda to w środku jestem w potrzasku

  • http://www.nieidealnaanna.com Nieidealna Anna

   Zapraszam Cie do mojej grupy, mye ze to bedzie idealne miejsce dla Ciebie :*

 • http://www.ladyaggu.blogspot.com/ LadyAggu

  Piękne napisane! Cieszę się, że dane mi było Cię poznać. Szczerze? To Ty dawałaś mi więcej energii sobą niż jakieś tam napoje :D Pozdróweczki :))

 • Gosia Grobelna

  Marta . Zdjęcia po prostu bomba! Ślicznie wyszłaś :) A co do tekstu to nie będę dużo komentować po prostu zaje…… ! :)

 • http://mamineskarby.pl/ Mamine Skarby

  Pięknie to ujęłaś! Cudownie było poznać taki wulkan energii :)

 • http://www.konfabula.pl/ Monika | Konfabula.pl

  Ja tam uwielbiam tego demona w Tobie ;)

 • http://www.okiemmamy.pl OkiemMamy.pl

  Marta przeżyłam to jeszcze raz dzięki Tobie. To były trzy najpiękniejsze dni w moim życiu <3 Ciesze się, że Cie poznałam

 • http://www.nieidealnaanna.com Nieidealna Anna

  Piekna sesja, piekny tekst, piekn Ty. Poznalam Cie na zywo, bije z Ciebie niesamowita moc, dla mnie jestes idealna <3