Kto z nas bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień.

Dzisiejszy poranek przyniósł wstrząsającą informację o śmierci trzylatka. Tragedia rozegrała się wczoraj wieczorem w sąsiedztwie mojej przyjaciółki. Dziecko wykorzystując nieuwagę dziadków wyszło na podwórko i utonęło w oczku wodnym. Serce ścisnęło mi się w nieopisywalnym bólu. Dla matki mającej dziecko w takim samym wieku to naprawdę traumatyczne przeżycie.

A w internetach od razu pojawiły się komentarze oceniające opiekunów dziecka. Jacy to oni źli, bez wyobraźni, nieodpowiedzialni. Kurdę, jak tak można?? Naprawdę nie zdarzyło Wam się zostawić dziecka samego na ogrodzonym podwórku? Naprawdę nigdy nie spuściliście dziecka z oczu?

Ja wiem oczko wodne powinno być zabezpieczone, albo w ogóle powinno go nie być w miejscu, w którym są małe dzieci. A czy Wy nie macie na podwórkach malutkich baseników z niewielką ilością wody? To wystarczy, tam też było płyciutko….

To co się wydarzyło to był nieszczęśliwy wypadek, a czy można było mu zapobiec? Pewnie tak, jak wielu innym nieszczęśliwym wypadkom.

I nie chodzi mi o ich winę, czy jej brak. Chodzi mi o to, że oni już zostali ukarani. Dostali najokrutniejszą na świecie karę. Niewyobrażalnie okrutniejszą od kary śmierci czy miliona lat w więzieniu.

A my zamiast posyłać im głupi i okrutny hejt wyraźmy swoje współczucie i szacunek do żałoby, w której będę już zawsze…

 

Możesz mnie znaleźć na Facebooku TUTAJ.

 • http://webska.me Webska

  zawsze zastanawiam się po co są nagłaśniane takie tragedie. Ja wiem, to przestroga dla innych, ale tym samym lincz dla rodziny, która i tak przechodzi dramatyczne chwile w domu i pewnie będzie tak przez jeszcze wiele długich miesięcy. Cała krytyka zostanie w sieci i kiedyś rodzina na nią trafi. A wtedy zobaczy, że w obliczu ich prywatnej tragedii nikt nie okazuje wsparcia i współczucia.

  • http://mamawbiegu.pl/ Mama w biegu pl

   Zbyt łatwo oceniamy innych, i zbyt okrutnie.

 • Monika Kaczmarek

  Aż mnie ciarki przechodzą jak sobie myślę o rodzicach tego dziecka. Strasznie to przykre i masz rację, oni dostali już największą karę :( Od razu zastanawiam sie ile razy ja mogłam narazić Matyldę na niebezpieczeństwo, zupełnie nieświadomie. Na pewno trochę tego by się zebrało …

  • http://mamawbiegu.pl/ Mama w biegu pl

   Ano właśnie, a takie linczowanie naprawdę nic nie da ….

 • http://niekonwencjonalna.com/ NIEKONWENCJONALNA

  Dziecko może się utopić w łyżce wody…nawet pod okiem rodzica może zginąć. Wypadek domowy…nie zostawili przecież dzieciaka w aucie żeby się ugotował.
  W zeszłym roku mama wyszła z wc na kilka sekund po chusteczki…dziecko pożarło żrący środek…

  • http://mamawbiegu.pl/ Mama w biegu pl

   Pewnie, wypadki się zdarzają, a takie napiętnowanie niczemu nie służy.

 • Pingback: My matki musimy wiedzieć więcej, czyli o tym jak lekarka kazała mi zabić dziecko. - Mama w biegu()