Nie chcę takiego świata dla moich dzieci.

Piątek wieczór, grubo po północy. Mam postanowienie! Nie włączę TV. Wczoraj włączyłam i żałuję. Usłyszałam przed snem o terrorze z Nicei.  Dziś zamknę oczy i będzie inaczej. Sen przyjdzie spokojny, a w nim nowy, lepszy świat.


 

Nie chcę takiego świata, jaki widzę dziś, dla swoich dzieci. Nie wierzę, że jakiś Bóg, każe komuś zabijać w imię religii. Nie, to nie tak. Ktoś coś źle zinterpretował i się niesie od lat. Terrorysto z Nicei, Wasz Bóg tego nie chce. Na pewno. Pewnie klepnął Cię dziś w ramie i opieprzył : Nie tędy droga stary, burząc nie zbudujesz. Ten Bóg na pewno nie może być taki okrutny, tylko ludzie się zapędzili.

Cały nasz świat za bardzo się zapędził. Pogubił. Stracił wartości. W naszym świecie zaczął rządzić pieniądz. Ci, którzy jednego dnia głośno krzyczą STOP Z TERROREM, drugiego bez blasku fleszy i dźwięku megafonu sprzedają broń i doskonale wiedzą w czyje ręce ona idzie.

Zacieramy ręce mając okazję skorzystać z opcji kupna podejrzanie taniego paliwa. Nie kusimy się o refleksje skąd ono jest? i kto na tym zyska?
Bogaci, znani, wielcy przez małe w, kupują ludzi, jak towar, dla zaspokojenia swoich żądzy. Zasilają swoimi brudnymi pieniędzmi portfel wroga. Nie ma w nich refleksji, jest egoistyczna kalkulacja, samozadowolenie. A gdy następnego dnia wrzucają na portale społecznościowe flagi na znak solidarności, maska współwinnego leży schowana głęboko w szufladzie. Zła nie widać, zła nie ma.

Nie, nie jestem specjalistką. Nie, nie mam należytej wiedzy na temat religii, terroryzmu, polityki międzynarodowej. Nie, nie obarczam winą Ameryki, Europy… I choć najbardziej winni są Ci, z rękoma w krwi reszta też powinna się w końcu obudzić. To jest nasz świat i wszyscy go współtworzymy.

Wiem jedno. Świat się zagalopował i jest wielu winnych.


 

Sen nie przyszedł. Spokoju nie ma. Włączyłam TV. Próba wojskowego zamachu stanu w Turcji.

Dzieci śpią. Równy oddech niczego nieświadomych maluszków.

Świecie zmień się! Oni rosną i za chwilę zaczną rozumieć Twoją podłość!

Nie chcę takiego świata dla swoich dzieci…

  • http://helper-ubezpieczenia.pl/promocje Mieszka 1

    Fajny artykuł muszę poczytać więcej na ten temat

  • Małgorzata

    :(