Nie rób tego swojemu dziecku! Niebezpieczne butelki dla dzieci

Nie zamierzam się biczować. Ty też tego nie rób. Nawet jeśli, tak jak ja, całe życie popełniałaś ten błąd. Nie jesteśmy wszechwiedzące i zwyczajnie mamy prawo się mylić. Jedyne co jest naprawdę istotne, to to żeby szybciutko zmienić niezdrowe przyzwyczajenia.

Ale po kolei. Opowiem Ci króciutką historię, bohaterką mogę być ja, może być moja sąsiadka, możesz być Ty… Powiedzmy, że w naszej historii wystąpi Aga i jej trójka dzieci : Sylwek, Rita i Błażej.

Aga z dumą podawała swoim dzieciom wodę. Cieszyła się, bo wie jak ważne są zdrowe nawyki u dzieci. Kupowała wody w butelce „z dziubkiem” żeby dzieciaki faktycznie chętnie po nią sięgały. Kupowała zgrzewkę wody dla dzieci i z uwagą pilnowała żeby każde miało buteleczkę ze swoją ulubioną postacią. Jak każda matka trójki dzieci była wiecznie zaganiana. Zapas wody, szczególnie w upalnie dni, szybko się kończył, ale spokojnie, Agnieszka miała w domu filtrowaną wodę, więc zawsze mogła uzupełnić zgrabne butelki z dziubkiem. 

Na plac zabaw zawsze brała 3 butelki, każda z inna postacią. Zauważyła, że jej przyjaciółka dodatkowo podpisała butelki swoich dzieci imionami. Wszystko po to żeby dzieci piły najzdrowszy napój: wodę. 

Obie w dobrej wierze, obie przekonane o swoich świetnych patentach. 

Jaki błąd popełniały Aga i jej przyjaciółka? No i przyznaję się bez bicia: popełniałam go i ja!

Wszystki używałyśmy wielokrotnie jednorazowych butelek PET.
Są tanie, atrakcyjne, łatwo można je przepłukać, uzupełnić, no i jak zginą na spacerze, nie będzie nam w ogóle żal.

Pewnie robiłabym tak dalej i nie próbowała Cię dziś przekonać abyś i Ty zrezygnowała z tej, jakże szkodliwej, praktyki. Ale tydzień temu , trafiłam na audycję Doktora Tomasz Rożka, mistrza przekazywania wiedzy w przystępny sposób. Opowiadał o szkodliwości tych praktyk. Jak Pan doktor przyznał : ”  Butelki PET są jednorazowe i nie wolno używać ich ponownie. Jest to zabronione właśnie dlatego, że uwalniają się z nich różne niedobre związki. Nie wolno też stawiać takiej butelki tam, gdzie jest jasno. Promienie UV i wyższa temperatura sprawiają, że te świństwa wytrącają się jeszcze szybciej.”

Prowadzący słusznie zauważył, że słowa Pana Tomasza pewnie w wielu domach spowodowały poruszenie.
Pewnie tak! Serio, jest to bardzo powszechne. Wiele osób wykorzystuje jednorazowe butelki wielokrotnie, zupełnie nie mając świadomości, jak bardzo sobie szkodzą.

Absolutnie nie wolno używać ich wielokrotnie. Myć ciepłą wodą. Wytrącają się z niej bardzo szkodliwe składniki, które dostają się do napoju.

Nawet jeśli używamy butelki PET jednorazowo, powinniśmy zwrócić uwagę aby nie była wystawiona na działanie promieniowania UV.
Szczególnie w okresie letnim, gdy spędzamy z dzieciakami mnóstwo czasu na dworze starajmy się wystrzec całkowicie tego świństwa!

Wierzcie mi daleka jestem od ekoterroryzmu. Nie dlatego, że uważam, że bardzo ekologiczne osoby nie mają racji. Ja owszem staram się unikać szkodliwych rzeczy ale też zachować pewien rozsądek.

 

Jaki bidon wybrać dla dziecka?

W czym więc podawać napoje dzieciom? Nie przytoczę Wam badań naukowych pokazujących najekologiczniejszy, najbardziej bezpieczny bidon świata. Nie powiem Wam, że macie używać tylko szklanych butelek, plastikowych bidonów, metalowych termobidonów.

Jedyne czego jestem pewna w 100% i do czego będę Was gorliwie namawiać: stosujcie wielorazowe bidony, o wiadomym składzie, przebadane i bezpieczne dla dzieci.
Na rynku jest wiele butelek, bidonów wygodnych, ładnych i przede wszystkim BEZPIECZNYCH!

Wybierajmy Butelki dla dzieci i niemowląt z głową!

Nigdy, przenigdy nie używajcie więcej niż raz butelek PET!

 

U nas chłopaki sami wybrali  Zwierzaczkowe Bidony SKIP HOP w sklepie Bobomio.pl.

Bidon piknikowy

Bidon dla dziecka Skip Hop biedronka

Kornel zielonego kameleona
Bidon Skip Hop kameleon

 

Do wyboru w Bobomio.pl jest kilkanaście modeli bidonów. Każdy znajdzie coś dla siebie!

 

bezpieczny bidon dla dziecka od Bobomio

plastikowy bidon SKIP HOP

bidon ze zwierzętami

bidon w żywych kolorach

bidony podróżne

zwierzaczkowe bidony SKIP HOP

Dla mnie poza pięknym dizajnem najważniejsze jest to, że wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa, które nie zawiera szkodliwego dla zdrowia bisphenol-u A, phthalate-u i PCV.

Dodatkowym atutem są też:
–  praktyczna zawieszka na rzep, dzięki której bidon można przeczepić do plecaka
– przezroczyste ścianki, dzięki którym widzę kiedy napój się kończy
– fajnie, że SKIP HOP wypuścił całą zwierzakową serię: bidony, plecaki, śniadaniówka, sztućce. Można stworzyć zestaw
– po zamknięciu „daszka” słomka się chowa, dzięki temu bidon nie przecieka, a słomka pozostaje czysta
– do bidonu dołączony jest zapasowy zestaw słomek

 

 • Elwira Zbadyńska

  Hanka ma ten sam bidon. Lubimy markę skip hop i również polecamy :)

 • http://odnova.net odNova.net

  Często bagatelizujemy to z czego są butelki czy bidony, z jakich pijemy, a potem to samo podejście przenosimy na dzieci.
  Jesteśmy właśnie na etapie wyboru bidonu, także ten wpis w sam raz dla nas ??????

 • Gosia

  Mamy bidon a nawet ze SkipHop to jedna z moich ulubionych marek z gadżetami dla dzieci.