Obraz w sercu wyryty.

O tym, że mam wyjątkową babcią już wspominałam. O tym, że to dzięki niej wspomnienie dzieciństwa ma tak słodki zapach też. Słodyczy dodawał również dziadek, który przynosił po pracy najpyszniejszą oranżadę jaką w życiu piłam!
Nie wspominam Wam jednak nigdy o mojej drugiej babci i dziadku…

Rodzice mojego taty zmarli na długo przed moim urodzeniem. Niestety nie było mi dane cieszyć się ich miłością. Pomimo ich nieobecności  mam bardzo głęboko w sercu wyryty ich obraz.

Od zawsze byli obecni w moim życiu. Bardzo często byli wspominani, przywoływani przy okazji codziennych rozmów o rodzinnych tradycjach, ulubionej kuchni taty, wielu pierdołach towarzyszących codzienności. Opowieści o nich były wpisane w naszą rodzinę, były czymś tak naturalnym, że czułam, że ich znam. Wiedziałam o nich tak wiele błahych, zwyczajnych, przyziemnych rzeczy, że wydawali mi się tacy namacalni, tacy obecni.

Mam to szczęście, że jestem do nich podobna. Znajomi dziadków, moi sąsiedzi tak często powtarzają, że jestem podobna do babci, a i cząstka dziadkowej urody zamieszkała na mej twarzy. Zawsze przyjmuję te słowa z uśmiechem, dumą i ciepłem w serduszku.

Moi bliscy przez te 30 lat namalowali w moim sercu tak piękny i prawdziwy obraz moich dziadków, że czuję z nimi niezwykłą więź.

Często odwiedzamy ich grób i nie jest to odbębnienie obowiązku. O tym, jak ważne jest to miejsce utwierdziło mnie jedno szalenie znaczące i wzruszające wydarzenie. Znam je z opowieści, ale nie umiem przywoływać go bez szklanych oczu. W dniu ślubu niektórzy tańczą całą noc, niektórzy jadą na sesję zdjęciową, a moi rodzice zostawili na jakiś czas gości i pojechali do odległej o 30 km miejscowości na grób moich dziadków. W ślubnych strojach, z weselnymi kwiatami, w tym ważnym dniu chcieli być z najbliższymi. Zostawili na cmentarzu kwiaty, modlitwę i wkroczyli na NOWĄ DROGĘ ŻYCIA.

Zaglądając w głąb swojego serca, podziwiając tkwiący tam obraz upewniam się, że slogan ” ludzie żyją tak długo,jak długo żywa jest pamięć o nich”  to najprawdziwsza prawda…

A jutro w Dniu Babci wyściskam moją kochaną Bubunię poczwórnie. Mam ją jedną, ale wiem, że udźwignie moją całą babciowo-dziadkową miłość…

 

 

 

 • http://tosinkowo.pl/ Tosinkowo

  Jak Ty to pięknie napisałaś….. ♥

 • https://ladymamma.pl Aga Agnieszka

  Piękne słowa-prosto z głębi serca…<3
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do Nas!:))

  ladymamma.pl

 • http://matkanaszczycie.pl Mom on top

  Ja miałam tylko jednych dziadków. A teraz został mi już tylko dziadek…