Sposoby na cellulit: domowy peeling kawowy.

Bóg jednak nie był kobietą!
Gdyby był, miałby cellulit i na pewno zrobiłby coś, aby ten problem zniknął!

Jeśli nie masz i nigdy nie miałaś cellulitu nie komentuj ! Zagryziemy Cię w komentarzach ;)

Cellulit zwany również pomarańczową skórką to zmora wielu kobiet. Nie tylko grubasków… Taka nasza kobieca przypadłość. Oczywiście są też farciary, które ten problem ominął. No dobra, nie o końca to kwestia farta. Duży wpływ ma tu zdrowe jedzenie i aktywność fizyczna. Ale nie o tym, nie o tym. Zakładam, że trafiłaś tu bo cellulit masz!
Sposoby na cellulit, poza aktywnością fizyczną i odpowiednią dietą są. I nawet działają, ale nie same… Trzeba uderzać z każdej strony: od środka i od zewnątrz.
Uderzmy więc wspólnie od zewnątrz.

Jak zrobić domowy peeling kawowy?

Potrzebujesz kilka składników, które masz w domu.

DSCN8407

  • fusy kawowe
  • olej kokosowy lub oliwkę dla dzieci
  • opcjonalnie : cynamon

Ja używam oliwkę dziecięcą. Słyszałam też o oliwie z oliwek, ja nie cierpię jej zapachu na ciele.

Składniki mieszamy ze sobą tak aby tworzyły gęstą papkę.

DSCN8412

Zwarta w kawie kofeina działa pobudzająco na mikrokrężenie krwi, wspomaga rozpad tkanki tłuszczowej, pomaga  wydalać toksyny.

Cynamon potęguję działanie kawy. Mocno pobudza krążenie, powoduje uczucie ciepła. I niestety często podrażnia.

Jest również ryzykowny dla osób, które mają problemy z pajączkami i żylakami.

Poza składnikami zawartymi w kawie nasz peeling kawowy pomaga również dzięki masażowi, który wykonujemy przy jego nakładaniu.

 

Czy domowy peeling kawowy ma jakieś wady?

Ano ma.
Już wcześniej wspomniane ryzyko powiększenia pajączków. Jest niewskazany dla osób z problemami krążeniowymi mających żylaki lub pajączki! Spokojnie są inne sposoby na cellulit. Nie ma co ryzykować pogłębienie niewydolności żylnej!

No i niestety nie można go robić zbyt zamaszyście! Syf w łazience murowany!

 

A zalety?

poza już wspomnianym działaniem antycellulitowym – zapach. Uwielbiam kawę i jej aromat muskający skórę dla mnie rewelacyjny!

 

Stosowałaś kiedyś domowy peeling kawowy? Może masz jakieś inny przepis?

ZAPRASZAM DO MNIE NA FACEBOOK I INSTAGRAM

 

 

  • Panna_LIPOWA

    Niestety, ale to domowe sposoby można włożyć między bajki. Próbowałam już chyba wszystkich metod: ostra dieta i treningi. Cellulit nadal tam BYŁ! Gdzie? Na moich pośladkach. Wstyd na plaży na całego, aż mi wypiekły wyszły na twarzy. Dlatego już w żadne publiczne miejsca nie chodzę na golasa. W ogóle nigdzie nie chodzę – siedzę w domu. Mam na szczęście kochanego synka, który widział, że źle mi z tym. Na urodziny zafundował mi voucher do lekarz Dethloff. Otworzyła mi oczy na wiele spraw – nie tylko tych z cellulitem. Miła i sympatyczna, pomocna kobieta. Byłam pod wrażeniem nie tylko jej jako osoby, ale zabiegów. NIe kłamała Zabieg z fal dźwiękowych przeszedł moje wszelkie oczekiwania. Cellulit z-n-i-k-n-ą-ł. Dziękuję Beacie.