Toujours, Lidl ulepszył swoje pieluszki.

Podobno, przeciętnie jedno dziecko zużywa 8 tysięcy pieluch. 

Masakra finansowa i ekologiczna nie?

Obawiam się, że mój pierworodny był pod tym względem powyżej przeciętnej i to sporo. Nie, nie chodzi o to, że nie dał się odpieluchować w okolicach drugiego roku, po prostu ma doskonałą przemianę materii ;)

Wolę nie liczyć ile to kasy.

Jak większość mam staram się oszczędzać na pieluchach. Niestety nie poszłam jednak w stronę pieluch wielorazowych. Używałam jednorazówek, ale kierowałam się ceną. Używałam zamiennie różne pieluchy. Miałam szczęście, Kornel akceptował prawie każde ( oprócz jednych).

Przy drugim synu miałam podobny plan. Niestety nie udało się. Urodził się z większymi wymaganiami…

Odparzenia mniejsze i większe pojawiały się, oj pojawiały. Po kilku próbach różnych marek zrezygnowałam i trzymałam się jedynie oryginalnych Pampersów. Jednak po skończonym roczku wróciłam do prób. Sprawdzały się DADA i oryginały. DADĘ lubię, ale zdrożała i  przestała być już tak konkurencyjna. Wiem, wiem są promocje, ale nie zawsze się na nie trafi.

Chętnie podjęliśmy się testowania ulepszonych pieluszek Toujours.

Cena

lidl cena

 

0,42 grosze za sztukę – ROZMIAR 1 NEWBORN ( 2-5 kg)

0,39 groszy za sztukę – ROZMIAR 2 MINI(3-6 kg)

0,45 groszy za sztukę – ROZMIAR MIDI ( 4-9 kg)

0,50 groszy za sztukę – ROZMIAR MAXI ( 7-18 kg)
0,57 groszy za sztukę – w przypadku rozmiaru mojego Marcela JUNIOR  ( 11-25 kg)

0,67 groszy za sztukę – Rozmiar EXTRA LARGE ( 15+ kg)

 

Chłonność

Po tygodniu regularnego używania ( również w nocy) nie mamy zarzutów. W nocy nie przeciekały, a nie ukrywam, że miałam obawy. Patrząc na pieluszkę od razu widać, że jest cienka.

Ciężko mi przewidzieć jak się zachowują u dzieci młodszych, które śpią dłużej i więcej czasu spędzają leżąc. U mojego dwulatka dają radę.

Rzepy

Trzymają, nie odklejają się. Spokojnie można kilka razy odklejać i przyklejać. Mnie się nieraz zdarza czasem sprawdzić co w pieluszce piszczy i jak nic nie piszczy zakładam znowu. Bywało ( nie pamiętam, w których pieluszkach) że rzep po odklejeniu drugi raz nie trzymał, więc na to też zwracam uwagę.

Wygląd

Dla mnie sprawa totalnie pięciorzędnna. Pieluszki jak pieluszki ;) Są ładne w kolorowe zwierzątka. Podobno dla niektórych ma to znaczenia, dla mnie żadnego! Oceńcie same.

DSCN8284

Materiał

Na pewno jak już Wam wspomniałam cienki. Miły w dotyku. Jedyne co to mógłby lepiej pachnięć ( no co można sobie pomarzyć o ideale – pachnące pieluchy ;), choć nie wiem czy biorąc pod uwagę funkcję i umiejscowienie pieluszki ma to znaczenie :P

Na pewno to co dla mnie najważniejsze materiał jest na tyle delikatny, że nie powoduje odparzeń. Dla mnie to najważniejsze.

 

Podsumowując Lidl zaspokoił potrzeby wymagającej skóry mojego dziecka! Nie dam Ci gwarancji, że i Twoje dziecię się Toujors pokocha, ale na pewno warto spróbować. Ja tak naprawdę biorę pod uwagę trzy kwestie:

 • najważniejsza : jak reaguje na nie skóra mojego dziecka, bo niestety sporo pieluszek powodowało natychmiast odparzenia
 • cenę – chyba nie muszę mówić dlaczego?
 • chłonność, najważniejsza funkcja pieluszki

Drogi LIDLu

leci do Ciebie duży PLUS od testera Marcela !

 

Jakich pieluch używa Twoje dziecko? Jesteście wierne jednej marce, czy jak ja eksperymentujecie?

 

Nie zapomnij polubić MAMY W BIEGU NA FB
Tam to dopiero roi się od inspiracji ;)

 • http://www.wkawiarence.pl asia / wkawiarence.pl

  8 tys pieluch ?! o żesz ! jak tu żyć ?!?!?!! ;)

 • http://turlututu.pl/ Gaba – Turlu Tutu

  Bardzo się cieszę , że zrobiłaś ten test. Ciekawa byłam jak te nowe pieluszki się sprawdzą i czekałam aż mój zapas się skończy:) My korzystamy z pieluch już tylko w nocy i chciałabym trochę już zaoszczędzić na pieluszkach:) Teraz zainwestuje w nie ze spokojniejszym sumieniem!

 • Sasanka

  Zakupiłam, bo liczyłam że będą OK. I faktycznie były, do czasu… Okazuje się, że z tych pieluszek wydostaje się szkodliwy poliakrylan sodu (przeźroczyste granulki, których zadaniem jest pochłanianie wilgoci) – a pieluszki, w przypadku których to wystąpiło, nie były ani przerwane, ani długo używane! Nigdy więcej! Uważajcie na nie!

  • Marta

   Jestem MEGA zaskoczona, że nic z tym nie zrobiłaś. Ja bym od razu to reklamowała. Ba, wydaje mi się, że producent byłby Ci wdzięczny, bo raczej to jakaś wada partii? Ja używam od kwietnie i nic absolutnie nic się nie wydobywa z nich.