Trzeciego października nie obrażę się! A Ty?

Obiecuję! Zaakceptuję wszystko. Każdą trudność, każde uniedogodnienie.

Laski, zróbmy to. Pokażmy, że potrafimy. Bez wyłamywania, bez wyjątku.

Nie odejdę od swojego stanowiska pracy, bo go nie posiadam, ale pierś w pierś solidarnie będę 3 października czarna.

Nie muszę robić zakupów, chodzić po urzędach, tankować auta. Obiecuję, że nie pójdę do kina, teatru, restauracji, na siłownię, lodowisko, do banku, do muzeum, do żadnego miejsca, w którym pracują ludzie. Nie zadzwonię na żadną infolinię. Nie pójdę do krawcowej, te ciuchy do przeróbki mogą poczekać jeszcze kilka dni. Nie skorzystam z żadnej usługi. Nie odbiorę żadnego maila, ani telefonu.

A gdy w pędzie dnia złapię się na tym, że przez myśl przejdzie nuta niezadowolenia wywołana okołoprotestowymi uniedogodnienimi, palnę się w łeb i przypomnę sobie o wdzięczności, do tych wszystkich kobiet, które miały jaja by zawalczyć o nasze wspólne dobro.

Będę tłumaczyć, przekonywać, wyzywać i walczyć z każdym, kto śmie mieć choć cień wyrzutu do protestujących.

I błagam Was wszystkich, ten jeden raz miejcie jaja. Ten jeden raz postawcie się całemu światu, który tak bardzo chce nas skrzywdzić.

Wiem, są zawody, które nie mogę odejść od stanowisk pracy: służba zdrowia, straż pożarna, policja i kilka innych. Ale cała reszta…

Pokażmy swoją siłę. Pokażmy jaką mamy moc. Sparaliżujmy na ten dzień ten kraj.Nasz kraj, który w rękach rządącyh powoli zamienia się w więzienie. Zamienia się kraj, w którym coraz mniej z nas chce żyć…

Udowodnijmy, że z nami trzeba się liczyć!!! Trzeba nas szanować. Uświadommy, że my obywatele mamy prawo decydować o naszym losie. Skończy z tą paranoją. Przypomnijmy tym tam na górze, że nie są wszechmogący. Że powinni, że muszą się liczyć z naszymi postulatami. Bądźmy obywatelami, którzy zgodnie, zdecydowanie przeciwstawiają się sprowadzeniu kobiet do roli inkubatora!

Każdego z Was bardzo proszę o wsparcie protestujących.

RAZEM uczyńmy ten dzień PRZEŁOMOWYM!!!

Dołączasz?

ZAPRASZAM DO MNIE NA FACEBOOK I INSTAGRAM

 • http://yakie-fayne.pl/ yakie fayne

  wspaniały tekst !
  niech wszyscy poznają, że w kobietach jest ta moc! jest siła !

 • http://zielonabrygada.pl/ Kolonie dla dzieci Wrocław

  Fajnie tylko szkoda że już wszystko ucichło i po całym booom ani widu ani słychu :( #smutno….

 • Agnieszka

  A Rząd znowu szykuje MASAKRĘ :(