Ugotuj mi razem, czyli to co lubimy najbardziej.

Od kiedy Kornel siedział stabilnie sadzałam go na kuchennym blacie i robiłam swoje. No oczywiście dodatkowo ogarniałam wzrokiem jego poczynania. Zawsze potrafił znaleźć sobie kuchenne zajęcie. Przesypywanie, rozcieranie, przelewanie kocha do dziś. Zawsze siedział jak zaczarowany. Z czasem pomagał mi coraz więcej. Oczywiście bałaganu przy tym było sporo, ale radość syna i matki przyćmiewały wysypaną na podłogę mąkę, czy poplamioną bluzkę. Do dziś Kornel mocno angażuje się w gotowanie, teraz już nawet mogę powiedzieć, że mi pomaga. Marcel też ma już swój kącik na blacie ;) I powiem Wam, że na moje dzieci zawsze to działa – jedno sadzam na blacie, drugie stoi na krześle – uspokajająco. Frajda ze wspólnie przygotowanej kanapki, ta duma, ten smak, te wspólny czas nie do przecenienia.

Strasznie kibicowałam Angelice z bloga ugotowani.tv i jej akcji Ugotuj Mi Razem, w której to doceniła te piękne, wspólne, kuchenne chwile. A jak dowiedziałam się, że organizuje  wraz z Pauliną z bloga Oli Loli New Life warsztaty kulinarne dla blogujących mam i ich pociech wiedziałam, że musimy tam być!

Warsztaty odbyły się chyba w najbardziej klimatycznym miejscu Łodzi, w Kuchni Baccaro w OFF Piotrkowska. Miejsce totalnie magiczne, pasja wisi w powietrzu, pięknie urządzone, niesamowicie klimatyczne. Właściciele po 15 sekundach stali się jednymi z nas. Pokochały ich dzieci, a my matki nie mogłyśmy się z nimi nagadać. Nie często spotyka się kogoś zupełnie obcego, z którym rozmawia się jak z wieloletnim dobrym kumplem. No ale wiadomo tylko ktoś niebanalny mógł stworzyć taką perełkę!
DSCN5103

Karolina

wałek Baccaro

Kolejną atrakcją, która będzie mnie jeszcze bardzo długo cieszyć były spersonalizowane fartuszki kuchenne. Słodki, dziecięcy fartuszek z imieniem Kornel dumnie noszony jest przez właściciela. Takie szały to tylko w Koszulove.com!

fartuszek

fartuszek

Angelika w fartuszku

Po ubraniu fartuszka bez zbędnego cackania syn zabrał się za wałkowanie. Godzinę wcześniej niż pozostali, ale dzięki temu nasze składniki pizzy były bardzo profesjonalnie zmiażdżone. Bo moi mili wspólnie wyczarowaliśmy najlepszą domową pizzę jaką kiedykolwiek jadłam, a parę ich już w życiu zaliczyłam ;) Oczywiście przepis ukradłam :P i już żyje w naszym domu. Zabawy przy tym było całe mnóstwo.

Kornel wałkuje

Kornel wałkuje

???????????????????????????????

Kornel wałkuje

pizza

???????????????????????????????

Kornela Pizza

pizza Kornela

Nasycone, najedzone i roześmiane oddałyśmy się ploteczkom i pogaduszkom min. na temat zdrowej diety naszych dzieci. Anią (Anmed – dietetyka dla laika) kompetentnie powiedziała nam co robimy źle, jak to naprawić – dzięki Kochana!
degustacja

ploty


grupowe

A w tym czasie nasze bambinki dziecinki pod czujnym okiem Pauliny (Refreszing) integrowały się robiąc cieszące oko i podniebienie kanapeczki oraz śmieszne i zdrowe ludziki warzywne. Klimatyczne mury OFFu rozbrzmiewały śmiechem, krzykiem radości i tupotem rozbieganych stópek.

???????????????????????????????

 

???????????????????????????????

 

Mnóstwo radości sprawiły naszym maluchom prezenty. Dziewczyny stworzyły mały Raj dla naszych dzieciaków. Mnóstwo zabaw, spontaniczności, podążania za pomysłami naszych, bo w całej tej akcji to one są najważniejsze, nasi mali kucharze.

Kornel i prezenty

Miękna mucha od Zane i cudnie miękka poducha Małego Szefa od  Mon Tissu!!

Angelika i Paulina zaszalały, obdarowany nas, dzięki uprzejmości licznych sponsorów, toną prezentów. Smacznie i pachnąco wróciliśmy do domu.

Zdjęcie opatrzone logo ugotowani.tv są autorstwa Angelika i jej męża –> fajnie nie???


???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????DSCN5165???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????DSCN5135

 • Monika Kaczmarek

  Świetne! Chyba muszę zacząć prowadzić swojego bloga, żeby móc uczestnic w takich fajnych akcjach ☺

  • http://mamawbiegu.pl/ Mama w biegu pl

   Zachęcam Monia! A jeżeli chodzi o te warsztaty będę organizowane dla nie-blogerek :) dam Ci znać!

   • Monika Kaczmarek

    No nie wieeeem… Czy ja bym miała o czym pisać ? I kto by chciał mnie czytać ? :P A na wieści o warsztatach będę czekać z utęsknieniem :)

 • http://tosinkowo.pl/ Tosinkowo

  Oj tak, było świetnie! Jak coś, to piszemy się na kolejne, nie? ;))

  • http://mamawbiegu.pl/ Mama w biegu pl

   Nie bardzo rozumiem użycie pytajnika na końcu tego zdania! To chyba bardziej niż oczywiste!